Edukacija djece u području zaštite i spašavanja

U četvrtak, 22. veljače, posjetili su nas djelatnici Službe civilne zaštite Krapina. Poučnom prezentacijom „Edukacija djece u području zaštite i spašavanja“ objasnili su našim Leptirićima i Vrapčićima koje sve elementarne nepogode postoje, kako se od njih zaštititi te koje službe kontaktirati u slučaju takvih opasnosti.

Da im svi ovi pojmovi nisu nepoznanica, dokazala su djeca iz skupine Vrapčići koji su početkom ove godine sa svojim odgojiteljicama učili o žurnim službama te kako se zaštititi u slučaju potresa, a usvojene vještine su i demonstrirali.

Inače, naš vrtić je i ove godine uključen u Erasmus + projekt „Sigurnije škole i vrtići“ u organizaciji Hrvatskog crvenog križa i Ministarstva znanosti i obrazovanja. Trenutno je u tijeku provođenje aktivnosti s djecom, a po završetku programa, vrtić će ponosno krasiti oznaka „Naš vrtić je siguran“.

Napisala: Lana Pepelko Topljak, logopedinja

Jelovnik