Naš vrtić je siguran!

I ove pedagoške godine naš vrtić uključio se u Erasmus+ projekt „Sigurnije škole i vrtići“ s ciljem pripreme djece i djelatnika vrtića na izvanredne situacije i pružanje prve pomoći. U projekt se uključilo pet odgojno-obrazovne skupina: Vrapčići, Leptirići, Ribice, Zečići i Pčelice. Projekt je koordinirala stručna suradnica psihologinja, a aktivnosti su provodile odgojiteljice. Sudjelovanjem u programu, provođenjem aktivnosti s djecom i povećanjem sigurnosti vrtića ostvarili smo oznaku „Naš vrtić je siguran“ za pedagošku godinu 2023./2024.

Ribice u aktivnosti “Priprema za izvanredne situacije – poplava”

Vrapčići u aktivnosti “Sigurno mjesto u vrtiću”

Leptirići u aktivnosti “Emocije u stresnim situacijama”

Vrapčići u aktivnost “Smiješ se igrati – ne diraj”

    

Zečići u aktivnosti “Ponašanje i oblačenje ovisno o vremenskim uvjetima”

Pčelice u aktivnosti “Ponašanje i oblačenje ovisno o vremenskim uvjetima”

Napisala: Tihana Mauhar, psihologinja

Jelovnik