Nastup skupine Dječjeg folklornog stvaralaštva na Danima kajkavske riječi

Povodom otvorenja manifestacije 54. Dana kajkavske riječi u Zlataru djeca iz Dječjeg vrtića i jaslica Zlatarsko Zlato po prvi puta predstavili su se zlatarskoj publici. Polaznici programa Dječjeg folklornog stvaralaštva pjevala su tradicijske pjesme iz Hrvatskog zagorja uz pratnju tamburaškog sastava Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara. Navedeni program u vrtiću provodi se od 2. studenog 2022. godine, a sredstva za provođenje istog osigurao je Grad Zlatar u sklopu projekta „3,2,1…Kreni!“.


Kroz brojalice, pjesme i prikaze djece u narodnim običajima nastoji se približiti i očuvati tradicijske običaje, ne samo, našeg kraja nego i cijele Hrvatske. Velika hvala roditeljima koji nas podržavaju u radu, kao i gđi. Aniti Macan- Petanjek koja nam je osigurala narodne nošnje te gosp. Matiji Vučkoviću na glazbenoj pratnji. Posebno bi zahvalili i gđi. Ljiljani Vučković koja uvijek spremno odgovara na potrebe vezane uz rad odgojitelja te na taj način doprinosi i obogaćuje naše stvaralaštvo.

Napisala: Jasminka Krušelj, odgojiteljica

Jelovnik