“Ribice” u ZOO-u Zagreb

U ponedjeljak, 6. svibnja 2024., djeca iz skupine “Ribice” išla su na jednodnevni izlet u ZOO Zagreb. Dan je započeo okupljanjem u vrtiću i ugodnom vožnjom autobusom prema Zagrebu. Stigavši u ZOO, najprije su sudjelovala u edukativnoj radionici “Gladan kao vuk” gdje su učili o različitim vrstama životinje s obzirom na način njihove prehrane kao i o zdravoj i nezdravoj prehrani općenito. U sklopu radionice djeca su mogla vidjeti i kako izgledaju modeli kostiju lubanja i rogova različitih životinja. Najuzbudljiviji trenutak bio je svakako onaj kad je edukatorica izvadila iz kaveza pravu zmiju, a djeca su je mogla podragati. Nakon edukacije, djeca su pojela užinu i šećući nastavila razgledavati zoološki vrt. Vidjela su majmune, nilske konje, nojeve, zebre, vukove, lavove, bizone, deve i još mnogo životinja, a najviše ih je oduševilo javno hranjenje morskih lavova. Nakon razgledavanja parka, pojela su ručak u restoranu “Kod morskog lava” gdje ih je kuharica pohvalila da su najbolja skupina koja ih je do sada posjetila. Umorni, ali puni doživljaja i s osmijesima na licu sretno su se vratili u vrtić.

Jelovnik