Valentinovo 2023.

Proteklih tjedan dana u vrtiću i jaslicama prevladavala je tematika ljubavi, srca i radosti. Djeca su se zajedno sa svojim odgojiteljicama kroz razne aktivnosti i igre pripremale za obilježavanje Valentinova. Zajednička proslava svih skupina odvila se 14. veljače, na dan sv. Valentina, s brojnim događanjima. Odgojiteljice Maja Hodalić i Zdravka Grandavec Špehar izvele su igrokaz „Zaljubljeni žabac“. Djeca koja pohađaju program folklora u produljenom boravku izvela su „Slavičekovu svadbu“, „Mi imamo dvore“ te recitaciju „Črlena je črlena“. Voditeljice folklora su odgojiteljice Jasminka Krušelj i Mateja Hopek. Glavni događaj dana bila je tradicionalna „Ptičekova svadba“ kojoj se djeca posebno vesele zbog slatkih poklončića koje ima ptičice ostave u dvorištu vrtića.

Napisala: Tihana Mauhar, psihologinja

Jelovnik